Tydzień z grą Diablo 3 – Piekielna premiera gry Diablo 3

Premiera gry Diablo 3 to dla branży gier wyjątkowe wydarzenie. W niedługim czasie tytuł ten uznano za najlepiej sprzedającą się grę w historii, a dla zapalanych graczy nie jest przeszkodą to, że z powodu niezrozumiałej polityki twórców zakup gry jest bardzo utrudniony.

Kit czy hit?

W związku z tym, w niektórych sklepach za Diablo 3 trzeba zapłacić nawet 250 złotych, czyli o około 100 złotych więcej niż gra kosztowała w dniu premiery. Chętnych jednak nie brakuje. Ciekawe jest to, że już w kilka godzin po zakupie gracze dołączają do jednej z dwóch grup. Ta pierwsza uważa, że kontynuacja Diablo to gra wybitna i dwanaście lat, jakie jej twórcy poświęcili na stworzenie tytułu, zostało doskonale wykorzystanych. Inni natomiast nie mogą pogodzić się z tym, że na chwilę obecną gra jest bardzo niedopracowana i według nich w ogóle nie powinna trafić do sprzedaży (chodzi częste problemy z logowaniem, brak dostępu do niektórych opcji oraz wyrzucanie z gry).

Zobacz również: Tydzień z grą Diablo 3 – fabuła i bohaterowie

To ostatnie jest o tyle dziwne, że dotychczas Blizzard – firma odpowiedzialna za Diablo – znany był ze swojej niezmiennej odpowiedzi na pytania ciekawskich dziennikarzy, których interesowały daty premiery kolejnych gier – zawsze odpowiadali „When it’s done”, czyli polskie „gdy gra będzie gotowa”. Widocznie tym razem postanowili postąpić inaczej…

Jeżeli jednak wyjdziemy z założenia, że błądzić jest rzeczą ludzką i prędzej czy później twórcy rozwiążą wszystkie problemy ze swoją najnowszą grą, to Diablo 3 rzeczywiście można uznać za grę idealną. Niesamowicie grywalna produkcja z przyjemną – aczkolwiek nie przełomową – grafiką i dobrze dopasowaną muzyką. Dzięki zróżnicowanym bohaterom gracze na pewno nie zakończą zabawy po wyćwiczeniu jednej postaci (na dobrą sprawę prawdziwa gra zaczyna się dopiero wtedy, gdy nasza postać osiągnie najwyższy poziom doświadczenia). Wszystko wskazuje również na to, że ci, którzy poświęcą na granie odpowiednią ilość wolnego czasu, zostaną za to nagrodzeni – w Diablo 3 ma funkcjonować specjalny Dom Aukcyjny, w którym będzie można sprzedawać zdobyte przedmioty za prawdziwe pieniądze (na razie jednak ta opcja nie jest dostępna).

Liczą się pieniądze

Gra Diablo 3 jest naprawdę dobra, a chociaż z powodu wspomnianych błędów nie zasługuje na najwyższą ocenę, to jej twórcy nie muszą się tym przejmować – najlepiej sprzedająca się gra w historii przyniosła już wiele zysków, a jeżeli w końcu wystartuje Dom aukcyjny i Blizzard zacznie pobierać prowizje, to pieniądze będą płynęły bez końca… przynajmniej przez najbliższe kilkanaście lat, aż pojawi się godny następca nowego Diablo.

Diablo 3
Producent i wydawca gry: Blizzard Entertainment
Główny projektant: Jay Wilson 

Gatunek: hack’n’slash
Tryby gry: jednoosobowy i wieloosobowy (oba wymagają dostępu do Internetu)

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.