Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Chociaż wydano ich wiele, zawsze znajdzie się miejsce dla kolejnej gry związanej z uniwersum stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. W dodatku dużo wskazuje na to, że najnowsza produkcja z gatunku action/RPG osadzona w realiach Władcy Pierścieni odniesie ogromny sukces.

Nowa produkcja od studia Snowblind

Gra Władca Pierścieni: Wojna na Północy to produkcja przeznaczona głównie do zabawy wieloosobowej. Będzie to możliwe dzięki specjalnie opracowanemu trybowi kooperacji, z którego jednocześnie będzie mogło skorzystać maksymalnie trzech graczy. Gra została stworzona przez studio Snowblind (mające na swoim koncie konsolowy klasyk – Baldur’s Gate: Dark Alliance).

 

Dla jednego i wielu graczy

Dzięki wspomnianemu wcześniej trybowi kooperacji, gracze będą mogli spróbować zmierzyć się z siłami ciemności dowodzonymi przez przebiegłego i niezwykle potężnego Saurona. Co ciekawe, każdy z graczy będzie mógł w pewnym stopniu wpływać na wygląd kierowanego przez siebie bohatera oraz na posiadane przez niego zdolności, dzięki czemu rozgrywka może być naprawdę emocjonująca.

Jeżeli ktoś nie przepada za grami sieciowymi, zawsze może w nowego Władcę Pierścieni grać samemu, jednak z reguły największym zainteresowaniem cieszą się właśnie te produkcje, które posiadają tryb gry wieloosobowej. Nie ma przecież niczego lepszego od zgranej drużyny, która przy pomocy magii, miecza i topora musi przedzierać się przez nieskończone hordy orków, goblinów i innych plugastw, które nie powinny chodzić po Śródziemiu.

Trzech bohaterów

W grze Władca Pierścieni: Wojna na Północy będziemy mogli wcielić się w przedstawiciela jednaj z najpopularniejszych dla światów fantasy ras: człowieka, elfa lub krasnoluda. Oprócz tego istnieje także możliwość wyboru profesji (zwiadowca, wojownik, mag). Dzięki tym elementom gracze nieustannie będą musieli działać wspólnie, gdyż inaczej nie poradzą sobie z czekającymi ich zadaniami.

Warto też dodać, że decyzje gracza mogą wpływać na świat gry – od naszych odpowiedzi zależą na przykład zadania poboczne. Dla wiernych fanów Władcy Pierścieni najważniejsze jest jednak to, że gra powstała na licencji, co wraz ze współpracą z Saulem Zaentzem (producentem filmowym) sprawia, że miłośnicy Tolkiena poczują się w grze jak we własnym domu. Od czasu do czasu natrafimy jednak na nowych bohaterów i nieznane wcześniej historie, dzięki którym fabuła będzie bardzo rozbudowana, a Władca Pierścieni: Wojna na Północy przyciągnie nas do ekranów komputera (lub telewizora, gdyż produkcja ukaże się również na konsole PlayStation 3 i Xbox) na długie tygodnie.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy
Producent: Snowblind Studios
Wydawca: Warner Bros Interactive Entertainment

Dystrybutor w Polsce: Cenega Poland
Gra przeznaczona jest dla osób w wieku 18+
Wszystkie wykorzystane grafiki pochodzą z oficjalnej strony gry (warinthenorth.com).