Autobiografia Andrzeja Iwana

Autobiografia Andrzeja Iwana, byłego piłkarza Wisły Kraków i reprezentacji Polski, na pewno zainteresuje każdego fana piłki nożnej, ale nie tylko jego.

Trzeba przyznać, że książka ta ukazuje się w momencie naprawdę sprzyjającym, gdyż na niedługo przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy, jakie będą odbywały się w naszym kraju już od początku czerwca. Skorzystał z tego nie tylko Andrzej Iwan, gdyż kilka dni przed premierą jego książki na rynku pojawiła się inna publikacja, a mianowicie ,,Deyna”, której autorem jest dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek. Można zatem odnieść wrażenie, że obaj panowie postanowili wykorzystać piłkarską gorączkę jaka powoli zaczyna ogarniać cały kraj.

Zobacz również: Robin van Persie. Biografia

Trzeba przyznać, że książka Iwana dotyczy nie tylko piłki nożnej, choć jest ona nieodłącznym tłem dla jego bardzo osobistych zwierzeń. Czytelnicy mogą przeczytać o bijatykach z milicją, uzależnieniach od hazardu, alkoholu, czy próbach samobójczych człowieka, który był uczestnikiem dwóch kolejnych finałów mistrzostwa świata w 1978 i 1982 roku. Andrzej Iwan w swojej książce przytacza historie, jakie przydarzyły się nie tylko jemu, ale i takie, w których uczestniczyli inni wybitni piłkarze, dzięki czemu czytelnik ma możliwość ujrzenia w tych znamienitych nazwiskach zwyczajnych ludzi – takich, którym także zdarzało się błądzić.

Sam autor przyznał, że książkę napisał głównie z powodów finansowych, ale również ku przestrodze. Pozycja ta powinna zatem zainteresować nie tylko kibiców, ale również młodych piłkarzy, którzy marzą o dużej karierze.

Spalony
Iwan Andrzej
Wydawnictwo Buchmann

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 408
Cena: 39,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.