Co nas czeka? Krótki przewodnik po przyszłości

Książka „Co nas czeka? Krótki przewodnik po przyszłości”, której autorem jest Mark Stevenson, na pewno będzie pozycją interesującą nie tylko dla osób gustujących w literaturze popularnonaukowej.

Ja sam nie zaliczam się do takich osób i do powyższej pozycji podchodziłem dość sceptycznie. Mimo wszystko, książka napisana jest w taki sposób, że naprawdę przyjemnie przechodzi się przez kolejne rozdziały. Dzieje się tak dlatego, że czytelnik może nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale jednocześnie wszystko to jest przedstawiane w sposób zrozumiały dla większości odbiorców, a do tego okraszone sporym poczuciem humoru.

Autor w celu napisania książki spotkał się z wieloma znakomitymi naukowcami, od których starał się dowiedzieć jak najwięcej w takich dziedzinach jak: nanotechnologia, robotyka, globalne ocieplenie oraz wykorzystanie energii odnawialnej. Dzięki temu był w stanie przedstawić ciekawe spojrzenie na wiele kwestii, według których przyszłość wcale nie musi rysować się w ciemnych barwach.

Co nas czeka? Krótki przewodnik po przyszłości
Mark Stevenson
Wydawnictwo Carta Blanca 

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 408
Cena: 39,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.