Cena plotki. Naga prawda o dziennikarzach i celebrytach

„Cena plotki. Naga prawda o dziennikarzach i celebrytach” to historia dziesięcioletniej kariery brytyjskiej dziennikarki Sharon Marshall, która sama siebie nazywa „tabloidową pismaczką”.

Książka jest zbiorem osiemnastu zawodowych historii opisanych w sposób niezwykle zabawny, lekki i żartobliwy, a także z wielkim dystansem do samej siebie.

„(…) twardy orzech do zgryzienia”

Sharon Marshall opowiada swoją historię w sposób chronologiczny, poczynając od pierwszych dni w redakcji, które nie należą do przyjemnych, poprzez kilkanaście śmiesznych, a niekiedy mrożących krew w żyłach przygód, a kończąc na posadzie prezenterki telewizyjnej. Wszystko to sprawia, że czytelnik z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej podziwia upór oraz dążenie do osiągnięcia wymarzonego celu.

„Noce w czarnym lateksie” i „Podrabianie mistycznych bestii”

Poznając kulisy zawodu dziennikarza tabloidowego, czytelnik może dowiedzieć się w jaki sposób zarezerwować materiał na wyłączność, a także jak napisać czterostronicowy artykuł na podstawie dosyć krótkiego wywiadu, który składa się z jednej tylko odpowiedzi w formie wymownego słowa. Tłem wszystkich przygód jest poszukiwanie świetnego materiału, ale przede wszystkim dziwne pomysły Naczelnego, który stawia na bezwzględność, brak skrupułów i moralności oraz absurd.

Główna bohaterka bardzo dokładnie naświetla także swoje życie prywatne, które ogólnie rzecz ujmując, nie należy do fascynujących. Praca w gazecie i dziwne przygody skutecznie utrudniają znalezienie partnera życiowego, z czym kobieta po trzydziestce ma już coraz większe problemy. Sharon przeżywa kilka niezbyt udanych randek, poznaje równie nieciekawych współlokatorów, by podczas jednej z dziennikarskich wypraw zostać pominięta w pikantnym trójkącie.

Trzeba przyznać, że po przeczytaniu tej książki, czytelnik zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że dziennikarstwo tabloidowe to ciężka praca, która nie polega tylko i wyłącznie wymyślaniu niezwykłych historyjek o celebrytach, ale przede wszystkim na trudnej sztuce znalezienia właściwych cytatów, zdjęć oraz nagrań, z których można napisać bardzo pikantny i szokujący artykuł.

„Dziennikarstwo (…) to wymagający kochanek”

„Naga prawda o dziennikarzach i celebrytach” to jedna z tych książek, które zdecydowanie warto jest przeczytać, chociażby dlatego, by dowiedzieć się czego więcej o pracy w gazecie, a także spędzić wieczór z ciekawymi przygodami Sharon Marshall. Książka jest interesująca dla polskiego czytelnika, jednak z pewnością dużo bardziej przypadnie do gustu Brytyjczykom, którzy na co dzień obcują z gwiazdami opisanymi w „Tabloid Girl”.

Kup książkę Cena plotki za jedyne 28,50 zł.

Cena plotki. Naga prawda o dziennikarzach i celebrytach
Sharon Marshall
Wydawnictwo Carta Blanca

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 304
Cena: 34,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.