Co to jest hentai?

Każdy miłośnik kultury japońskiej w końcu trafi na tajemnicze określenie hentai, czyli pornograficzną odmianę mangi i anime.

Znaczenie słowa hentai

Samo słowo oznacza między innymi transformację, ale często określa się nim niebezpiecznych zboczeńców, więc nic dziwnego, że w Japonii ma negatywne zabarwienie emocjonalne. To właśnie dlatego w Kraju Kwitnącej Wiśni nazwy hentai nie stosuje się do określenia gatunku komiksów i anime z erotyką w tle. Inaczej jest jednak w Polsce, gdzie w związku ze zbyt małą znajomością kultury japońskiej, określenie to dość mocno przyjęło się w sieci, więc kategoria hentai pojawia się na wielu stronach o tematyce mangi/anime.

Najpopularniejsze rodzaje hentai

Wbrew temu do czego przyzwyczajeni są europejczycy, większość japońskich produkcji spod znaku hentai jest tak nieprawdopodobna, że czasami aż trudno uwierzyć, że ktoś to wymyślił/narysował/napisał.

Zanim więc czytelnik postanowi zainteresować się produkcjami hentai, powinien najpierw sprawdzić czy przypadkiem nie trafi na ogromne i wielofunkcyjne macki (podgatunek tentacle), bohaterów z dwoma rodzajami narządów płciowych (futanari), młode dziewczynki (lolicon) lub chłopców (shotakon).

W hentaiach każda pełnoletnia osoba może znaleźć spełnienie swoich fantazji, nawet jeżeli są one o wiele bardziej odważne niż oglądanie rozebranych bohaterek z dużymi… oczami.