Długo oczekiwany Gaiman – The Ocean at the End of the Lane

Ocean-na-końcu-ulicy

Najnowsza powieść Neila Gaimana, adresowana do dorosłego czytelnika, zatytułowana jest “The Ocean at the End of the Lane”.

Opowiada ona historię trzech kobiet, pełną mrocznych istot spoza znanego nam świata. Elementy grozy są jednak podane w typowy dla Gaimana sposób, kojarzący się raczej z baśnią fantasy, niż z pełnokrwistym horrorem.

Polski wydawca powieści autora “Caroliny”, wydawnictwo MAG, również nie próżnuje. Powieść ta jest już przekładana, translacją zajmuje się Paulina Braiter. Możemy więc być pewni, że bogactwo języka Gaimana zostanie w jej przekładzie dobre oddane. Premiera książki, zatytułowanej w naszym wydaniu “Ocean na końcu ulicy” zaplanowana jest na wrzesień 2013 roku.

Pojawiły się już informacje dotyczące ekranizacji tego tytułu, a jej produkcją ma się zająć Tom Hanks. Reżyserem będzie najprawdopodobniej Joe Wright (m. in. “Pokuta”, “Solista”, “Anna Karenina”). Sukces kasowy nakręconego na podstawie powieści Gaimana filmu “Gwiezdny pył” był zapewne decydującym elementem w podczas podejmowania decyzji o starcie nowego projektu filmowego.

Autorem tekstu jest Rafał Chojnacki

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.