Gotowanie z duchami

Kuchnia-duchów

“Kuchnia duchów” autorstwa Jael McHenry to książka, która porusza, skłania do refleksji i zachwyca.

Historia Giny, kobiety z zespołem aspergera, jest niezwykle wzruszająca, a jednocześnie to bardzo dogłębne studium psychologiczne. Główna bohaterka traci swoich rodziców i nie mogąc sobie poradzić z żałobą, próbuje odnaleźć spokój poprzez gotowanie. W bardzo wnikliwy sposób zgłębia smaki i zapachy przygotowywanych przez siebie potraw, jak również składników, których używa do gotowania. Z czasem okazuje się, że gotując z przepisów spisanych na kartkach przez nieżyjące już osoby, przywołuje duchy. Nowa umiejętność Giny jest kontrowersyjnym talentem, który prowadzi do odkrycia rodzinnej tajemnicy.

Czy Gina, kobieta o nieopisanym lęku przed kontaktami z innymi ludźmi, indywidualistka, wierząca we własną Osobowość, będzie umiała sobie poradzić z nową zdolnością? Czy pomoże jej siostra Amanda? “Kuchnia duchów” to bardzo przyjemna lektura, przy której warto zatracić się w letnie dni. Rzadko która książka w tak wyjątkowy sposób opowiada o pasji do gotowania, leku, bólu i nadziei na lepsze jutro.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.