John Irving

Jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich jest John Irving – były zapaśnik, scenarzysta i zdobywca Oscara.

John Irving wychowywał się w Australii. Tam też studiował historię sztuki i filozofię. Na swoim koncie ma niewielkie role w filmach (między innymi w obrazie zatytułowanym „Wbrew regułom”). Ciekawe jest to, że wspomnianego Oscara otrzymał za najlepszy scenariusz adaptowany do tego właśnie filmu.

Pisarz zadebiutował powieścią „Uwolnić niedźwiedzie”, która ukazała się w 1968 roku. Sławę przyniosła mu jednak inna książka, którą była „Świat według Garpa”. W Polsce jego książki ukazują się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, a wśród tytułów przetłumaczonych na nasz język znajdują się następujące pozycje:
– „Małżeństwo wagi półśredniej”,
– „Syn cyrku”,
– „Wymyślona dziewczyna”,
– „Czwarta ręka”,
– „Zanim Cię znajdę”.

Jedna z najnowszych powieści Irvinga („Ostatnia noc w Twisted River”) była bestsellerem dziennika „New York Times”, „Los Angeles Times” i kilku innych magazynów.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.