Kryminał w starym stylu

Morderstwo-na-mokradlach

W Polsce niewiele pisze się klasycznych kryminałów. Autorzy starają się raczej grać z konwencją, szukać nowej formuły, zapominając o tym, co najważniejsze – o zagadce.

Sasza Hady

Na szczęście pojawiają się również twórcy, którzy pamiętają o klasycznej konwencji kryminału w starym stylu. Całkiem niedawno przywiązanie do tej stylistyki pokazała młoda pisarka Sasza Hady w swojej powieści “Morderstwo na mokradłach”. Jej akcja rozgrywała się w typowej scenerii brytyjskiej prowincji. Wzorując się na najlepszych angielskich schematach fabularnych autorka stworzyła ciekawą fabułę oraz interesującą postać detektywa, który… w rzeczywistości nie istnieje.

Kto się pod niego podszywa? To już trzeba sprawdzić samodzielnie podczas lektury książki.

Trup z Nottingham

Alfred Bendelin, bohater debiutanckiej powieści Saszy Hady, powraca właśnie w jej nowej książce zatytułowanej “Trup z Nottingham”. Po raz kolejny mamy do czynienia z brytyjskimi realiami i klasyczną kryminalną intrygą w dobrym starym stylu.

Autorem tekstu jest Rafał Chojnacki

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.