Książki Sary Blædel w Polsce

Książki duńskiej autorki książek Sary Blædel, którą często określa się jako „Duńską Królową Kryminałów”, zawitają w końcu do Polski.

<- Fot. Flemming Gernyx

Autorka ma na swoim koncie siedem książek i każdej z nich udało się zdobyć pierwsze miejsce duńskiej listy bestsellerów. Kryminały te zostały już przetłumaczone na piętnaście języków, a książki Sary Blædel dostępne są w siedemnastu krajach. Jeszcze w tym roku wydawnictwo Prószyński i S-ka wyda dwa tomy tej wyjątkowej autorki. Będą one dotyczyły przygód komisarz Louis Rick.

Jako pierwszy do sprzedaży trafi „Handlarz śmiercią”, którego w księgarniach będzie można znaleźć już od 26 czerwca.

Informacje o Sarze Blædel

Autorka urodziła się w 1964 roku w Kopenhadze. Jest córką duńskiego dziennikarza Leifa Blædela i aktorki Annegrethe Nissen. Sara Blædel jest najlepszym przykładem na to, że takie przypadłości jak dysleksja wcale nie muszą być problemem dla osób chcących pisać. Inne zdanie mogą mieć jednak osoby postronne, bo – jak przyznała autorka – podczas pisania: „Naprawdę nie jestem wtedy przyjemnym towarzystwem (…).”

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.