Michael Moore – Stary, co zrobiłeś z moim krajem?

Na okładce książki „Stary, co zrobiłeś z moim krajem?” możemy przeczytać fragment opinii pochodzącej z magazynu Newsweek Polska, zgodnie z którą Michael Moore nie tyle pisze o polityce, co ją po prostu robi. Lektura jego książki tylko nas w tym utwierdzi.

Zabawy z bronią

Moore nie uznaje żadnych świętości i wytacza przeciwko byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych naprawdę mocne działa. Jego celem było uświadomienie obywatelom USA, że trzeba zmienić prezydenta i chociaż obecnie z oczywistych powodów jest to już nieaktualne, to wciąż warto sięgnąć po książkę. Lektura „Stary, co zrobiłeś z moim krajem?” na pewno pozwoli nam inaczej spojrzeć na wydarzenia z 11 września 2001 roku, George’a Busha, ropę naftową, wojny prowadzone przeze Amerykę (zarówno te aktualne, jak i wcześniejsze) i to, jak łatwo można manipulować opinią publiczną.

Oryginalny styl

Książka nie powinna nikogo znudzić, gdyż autor na każdym kroku stara się czymś zaskoczyć czytelnika. W niektórych fragmentach zwraca się do byłego prezydenta Ameryki, w innych snuje pesymistyczną wizję przyszłości i opisuje rozmowę ze swoją wnuczką, jaka by mogła mieć wówczas miejsce, a w jeszcze innym rozdziale wtrąca się Bóg, który także nie jest zadowolony z rządów George’a Busha.

To, że fakty podane są w sposób przystępny, nie oznacza jednak, że można im cokolwiek zarzucić – na końcu książki znajdują się liczne przypisy i obszerna bibliografia, które świadczą o tym, jak wiele pracy Michael Moore włożył w napisanie tej książki, podobnie zresztą jak inne, pomagające mu osoby.

Nadszedł czas działania

Może trochę przeszkadzać – przynajmniej amerykańskim czytelnikom – zbyt jawne nawoływanie do podjęcia działań, których celem będzie… tak, zmienienie prezydenta. Z drugiej jednak strony jest to książka Michaela Moore’a i może on tworzyć politykę w taki sposób, jaki uważa za słuszny.

Stary, co zrobiłeś z moim krajem?
Michael Moore
Wydawnictwo Sonia Draga

ISBN: 83-89779-15-3
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2004
Liczba stron: 258

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.