Moc dobrych myśli od Beaty Pawlikowskiej

kocham-cie-beata-pawlikowska

Na małą wielobarwną książeczkę naznaczoną tytułem “Kocham Cię” natrafiłam przypadkiem. Wewnątrz znajduje się zdjęcie autorki Beaty Pawlikowskiej, która znana jest z twórczości literackiej z serii Blondynka w różnych zakątkach świata.

Są to pozycje literackie z kręgu podróżniczego. Zaintrygowana jej twórczością odnalazłam kilka pozycji książkowych z literatury psychologicznej. Zastanowiłam się, jakie przesłania ma autorka dla czytelnika książek? Czy są to praktyczne metody osiągania szczęścia czy tylko puste frazesy?

Odszukałam więc kolejne dwie książeczki z serii Moc Dobrych Myśli o tytułach “Lubię Cię” oraz “Myślę o Tobie”. Książki wzajemnie się uzupełniają. Autorka zwięźle omawia każdą radę i wskazówkę. Dokonuje tego w sposób przystępny dla czytelnika co sprawia, że tekst jest łatwy w odbiorze. Książki przyciągają odbiorcę ciekawą okładką. Jest to zrozumiały zabieg, bo czytelnik musi zostać zainteresowany daną pozycją książkową, aby wybrał ją spośród wielu innych tytułów na sklepowej półce. Kolorystka projektu jest przyjazna, paleta kolorów idealnie współgra z treścią przesłań znajdujących się w książeczce. Fotografie umieszczone w tekście są autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Jest to zrozumiałe, ponieważ pisarka znana jest z robienia pięknych zdjęć krajobrazowych.

Książeczka “Kocham Cię” prezentuje złote myśli, które zmieniają nastawienie czytelnika. Odbiorca poprzez zawarte aforyzmy przekształca myślenie o własnej osobie. Autorka sugeruje pracę nad samym sobą. Trening personalny pozwoli Ci zaakceptować siebie. “Bądź miła”, “Czyń dobro”, “Zachowaj w pamięci to, co najlepsze […]”, “Siła jest w tobie”, “Dziel się tym, co masz”. To kilka myśli autorki, które mają zmienić samoocenę czytelników.

“Lubię Cię” to kolejna część serii. Tym razem autorka proponuje czytelnikowi bardzo prostą radę, a mianowicie… “Uśmiechnij się”! W tym momencie Beata Pawlikowska sugeruje, aby nie przejmować się krytyką, ponieważ tylko my znamy siebie najlepiej. Ostatnią częścią, którą udało mi się zdobyć to “Myślę o Tobie”. Myślą przewodnią tej części jest nadzieja – “Nadzieja. Szukaj jej”. Przesłania nie są odkrywcze. Bądź sobą, uwierz w siebie… To nic nowatorskiego, jednak wielu ludzi o tym zapomina. Książki Beaty Pawlikowskiej polecam osobom, które potrzebują promyka słońca w dotychczasowym życiu. Jest to lektura pobudzająca do działania, a pisarka zachęca czytelnika do rozwoju. Stosowanie się do zebranych w książce wskazówek spowoduje podwyższenie jakości naszego własnego „ja”.

Autorem tekstu jest Justyna Jaworska

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.