Na no wri mo – polska edycja

Pierwszego listopada rozpoczęła się kolejna edycja Na No Wri Mo, czyli National Novel Writing Month.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji, szczególnie że na dobrą sprawę każdy może napisać książkę. W Na No Wri Mo nie chodzi bowiem o to, aby napisać dzieło epokowe i ponadczasowe, ale o to, aby zacząć pisać 1 i skończyć 31 listopada. W tym czasie – o ile będzie się przestrzegało wytycznych akcji – można bowiem bez problemu napisać książkę składającą się z 50 000 słów, czyli około 175 stron!

Na no wri mo online

Pisać można w sposób tradycyjny (a więc na kartce lub maszynie do pisania) lub bardziej nowoczesny, czyli z wykorzystaniem komputera. Za drugą opcją przemawia to, że możemy na bieżąco obserwować postępy oraz wiemy, ile znaków napisaliśmy do tej pory.

Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowej motywacji, to może zarejestrować się na oficjalnej stronie akcji, czyli nanowrimo.org. Warto zacząć od lektury zakładki About, gdyż znajdują się tam bardziej szczegółowe informacje na temat aktualnego National Novel Writing Month.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.