Powrót do Villette

Dziewczęta-z-Villette

Szwedzka pisarka Ingrid Hedström powraca na półki polskich księgarń ze swoją nową powieścią, zatytułowaną “Dziewczęta z Villette”.

Jej bohaterką, podobnie jak w przypadku debiutanckiej książki, jest sędzia śledcza Martine Poirot, prowadząca dochodzenia w belgijskim miasteczku Villette. Tym razem musi się ona zmierzyć z trudną sprawą potrójnego morderstwa. Ofiarami są trzy nastolatki, których ciała znaleziono w dniu rozpoczęcia miejskiego festynu. Choć wszystkie tropy wskazują początkowo na chłopaka jednaj z dziewczyn, szybko okazuje się, że dochodzenie nie będzie takie proste, jak początkowo przypuszczano.

Powieści Ingrid Hedström przebojem wdarły się na szczyty skandynawskich list bestsellerów. Tamtejszym czytelnikom podobało się to, że szwedzka pisarka przeniosła akcję swoich książek na kontynent, przenosząc równocześnie mroczny klimat nordyckiego kryminału do niewielkiej belgijskiej miejscowości.

Książka ukazała się w czerwcu 2013 roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

Autorem tekstu jest Rafał Chojnacki

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.