Premiera książki John Lennon. Listy

Hunter Davies – autor kilkudziesięciu książek – postanowił zrobić coś, co dla niezliczonej rzeszy fanów Beatlesów z pewnością okaże się wydarzeniem roku.

Kilka dni temu (9 października 2012) ukazała się bowiem jego książka „John Lennon. Listy”, czyli pierwsza w historii publikacja zawierająca korespondencje tego wyjątkowego artysty. Na jej opublikowanie zgodziła się sama Yoko Ono, wdowa po Lennonie. Hunter Davies nie po raz pierwszy miał do czynienia z Beatlesami, gdyż jest również autorem ich biografii, a prywatnie był znajomym Johna Lennona.

Listy i pocztówki Lennona

Zebranie około trzystu listów i pocztówek w jednej książce nie było łatwym zadaniem, szczególnie że wiele z nich znajduje się w rękach kolekcjonerów.

Z “John Lennon. Listy” można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, ale najważniejszą jest to, że muzyk był nie tylko wspaniałym artystą, ale również człowiekiem. Można się tylko cieszyć, że w jego czasach nie istniały komunikatory internetowe, a wszystkimi ważnymi pomysłami i myślami artysta dzielił się listownie…

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.