Recenzja książki Jest legendą

Książka zatytułowana „Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi” została napisana w celu oddania swego rodzaju hołdu w kierunku Richarda Mathesona, zdaniem Ramseya Campbella – mistrza gatunku grozy.

We wstępie do książki napisał on: „Mam nadzieję, że Richard Matheson nie obrazi się na mnie, jeśli powiem, że jest bezsprzecznie najwspanialszym żyjącym pisarzem współczesnej grozy”. W „Jest Legendą…” Matheson został uhonorowany przez wielu cenionych pisarzy i innych twórców zajmujących się grozą: Stephena Kinga i jego syna Joego Hilla (stworzyli opowiadanie, które jednocześnie było ich wspólnym pisarskim debiutem), Micka Garrisa (reżysera, który swego czasu współpracował z telewizją Showtime), Johna Shirleya (scenarzysta takich filmów jak „Kruk” i „Ligeja”), Johna Maclaya i wielu innych artystów, którzy swoimi opowiadaniami chcieli oddać cześć wspaniałemu pisarzowi.

Książka świetnie prezentuje to co najlepsze w powieściach grozy – na szczególną uwagę zasługuje wspólne opowiadanie ojca i syna, czyli tekst „Gaz do dechy” autorstwa Stephena Kinga i Joego Hilla o niebezpiecznym i obfitującym w krew starciu na drodze.

Zbiór opowiadań „Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi” mogę śmiało polecić wszystkim fanom gatunku jak i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami sprawiającymi, że serce zaczyna bić szybciej.

Jest Legendą. Antologia w hołdzie Richardow Mathesonowi
Antologia
Wydawnictwo Sine Qua Non

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 352
Cena: 34,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.