Rick Yancey – Monstrumolog tom 1 – Badacz potworów – recenzja książki

badacz-potworow

Życie Willa Henry’ego – bohatera książki „Badacz potworów” jest bardzo interesujące: ten młody asystent i uczeń doktora Pellinore’a Warthropa niejednokrotnie spotyka się z rzeczami, o których przeciętny człowiek nawet nie śni.

Jako mały chłopak, tragicznie osierocony Will trafił na Warthropa, który zrobił z niego tropiciela i badacza potworów. To z kolei wiązało się z koniecznością przyzwyczajenia się do makabrycznych widoków, dziwnych układów i pracy w trudnych warunkach. Takie rzeczy były jednak dla doktora i jego ucznia codziennością, a prawdziwe problemy zaczęły się wtedy, gdy trafili na częściowo pożarte, kobiece ciało. Przyszło im bowiem zmierzyć się z istotami, które żywią się ludzkim mięsem – antropofagami.

„Badacz potworów” to książka dla młodzieży, ale nie brakuje w niej brutalności (powieść przeznaczona jest dla czytelników powyżej czternastego roku życia). Narracja jest płynna, a zastosowane przez autora stylizacje wypadają bardzo naturalnie. Chociaż fabuła w wielu miejscach jest przewidywalna, to autorowi niejednokrotnie udaje się zaskoczyć czytelnika. Jeżeli natomiast chodzi o elementy horroru, to pojawiają się one w książce, ale dla starszych czytelników nie będą zbyt przerażające. „Badacz potworów” ma jednak klimat, który warto poznać samemu.

Na chwilę obecną cykl Monstrumolog składa się z czterech tomów. Jego autor – Rick Yancey – ma na swoim koncie kilkanaście powieści, a jego książki przetłumaczono na ponad 20 języków. Powieść „Badacz potworów” zdobyła nagrodę Michaela L. Printza.

badacz-potworowRick Yancey
Badacz potworów
Wydawnictwo Jaguar

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 464

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.