Sylvie Simmons – Serge Gainsbourg

Książka autorstwa Sylvie Simmons to pierwsza na polskim rynku powieść biograficzna poświęcona wszechstronnemu artyście Serge’owi Gainsbourgowi, który zajmował się pisaniem, aktorstwem, komponowaniem…

Serge Gainsbourg był jednym z prowokatorów rewolucji seksualnej we Francji – to właśnie on był autorem utworu „Je t’aime, moi non plus” (jest to popularna francuska piosenka napisana w 1967 roku, która powstała na życzenie Brigitte Bardot). Jeżeli komuś ten tytuł z niczym się nie kojarzy, to powinien on posłuchać utworu na YouTubie – tę piosenkę zna każdy. Początkowo utwór wywoływał wiele kontrowersji, co wynikało między innymi z westchnień, jakie wydawała wykonująca go Jane Birkin. W wielu krajach zabroniono nawet jego emisji (między innymi w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Szwecji).

Życie muzyka było pełne wzlotów i upadków, a na swój sukces Serge Gainsbourg musiał ciężko pracować. Autorka poświęconej mu książki (Sylvie Simmons) starała się opisać nie tylko burzliwe życie artysty, ale także jego problemy z alkoholem, towarzyszące mu skandale i trudne do zaspokojenia ambicje.

Doskonałym uzupełnieniem lektury byłby papieros marki Gitane, które uwielbiał wspomniany artysta.

Serge Gainsbourg
Sylvie Simmons
Wydawnictwo Marginesy

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.