Madonna – królowa popu

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Madonna jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich piosenkarek pop.

Madonna Louise Veronica Ciccone urodziła się 16 sierpnia 1958 roku w Michigan. Jest amerykańską artystką, piosenkarką, producentką, tancerką, a także przedsiębiorcą i filantropem. Chcąc rozpocząć karierę taneczną, pod koniec lat osiemdziesiątych Madonna wyprowadziła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku. W ten sposób rozpoczęła się jej droga do wielkiej sławy, a także ogromnych pieniędzy. Zanim rozpoczęła swoją solową karierę, grała w wielu zespołach.

Zobacz również: Najseksowniejsze kobiety wszech czasów

Pierwsze sukcesy

W 1983 roku na sklepowych półkach pojawił się pierwszy solowy krążek Madonny. Zarówno jej debiutancka płyta, jak i wszystkie następne były ogromnym sukcesem i do tej pory odnoszą bardzo dobre wyniki sprzedaży. Każdy z singli zapowiadających nowy album Madonny staje się przebojem i ląduje na pierwszych miejscach międzynarodowych list przebojów. Artystka bardzo szybko zasłużyła na tytuł „królowej popu”, w czym pomogły jej liczne skandale na tle religijnym i seksualnym.

Rekordy popularności

Jak podają media, do dziś Madonna sprzedała ponad trzysta milionów nagrań, co jest bardzo wysokim wynikiem. Dopracowane teledyski, wpadające w ucho melodie i wspaniałe koncerty powodują, że Madonna już od lat jest jedną z najlepiej zarabiających artystek. Warto także wspomnieć o tym, jak ogromny wpływ wywarła na rozwój kultury masowej. Przez wiele lat Madonna wyznacza trendy w wielu dziedzinach popkultury.

Madonna ma na swoim koncie wiele dziesiątek nagród. Wśród nich można znaleźć między innymi siedem nagród Grammy, dwa Złota Globy, a także dwadzieścia osiem statuetek MTV VMA.