Muzyka, której nie znacie – Cerulean Blue

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Osobliwy album, który można polecić każdemu fanowi artystycznego rocka.

Muzyczna podróż po Stanach Zjednoczonych z piosenkami Raina to niemal godzina zatapiania się w subtelności i emocjonalnym odprężeniu – wszystko to gwarantuje koncepcyjna płyta zatytułowana Cerulean Blue, a w razie rozczarowania, które i tak nie nastąpi, zwrotu pieniędzy nie będzie, bo album jest dostępny w sieci za darmo.

Rok 2004 przyniósł bardzo istotne wydarzenie dla współczesnego rocka progresywnego. Brytyjski muzyk o pseudonimie Rain wydał wtedy jeden z najlepszych albumów ostatnich dziesięciu lat w tym gatunku. Cerulean Blue, bo tak właśnie nazywa się ta debiutancka płyta, opowiada historię młodego podróżnika Ricka, który przemierza Stany Zjednoczone, a każdy utwór jest osobną pocztówką adresowaną najlepszemu przyjacielowi i zawierającą relacje z odwiedzonych przez niego miejsc. Krążek ten przypomina nastrojowy album fotograficzny, w którym zamieszczono zdjęcia przepięknych pejzaży, utkanych za pomocą gitar, fujarek, deszczowego wokalu i mistycznych chórków.

Czołowi wykonawcy muzyki progresywno rockowej, tacy jak np. David Gilmour czy Phil Collins, bardzo przychylnie ocenili ten album, a dodatkowym atutem, który mógłby zwabić potencjalnego słuchacza może być fakt, że jest to twór udostępniony w sieci za darmo przez samego wykonawcę. Jest to i koncept na podróż, której nie sposób zapomnieć!

Lista utworów Cerulean Blue:

1. The Lammas Lands
2. Parsifal
3. Starcrossed
4. Silver Apples of the Moon
5. Light and Magic
6. Jarusalem
7. Cerulean Blue

Autorem tekstu jest Mateusz Stanisławczyk