Nowa płyta Kasabian – Velociraptor

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Album ,,Velociraptor!” grupy Kasabian jest doskonałym dowodem na to, że nawet w muzyce alternatywnej można pokazać coś świeżego i oryginalnego.

Płyta swoją premierę miała blisko rok temu, ale w moje ręce wpadła dopiero kilka dni temu. Można żałować, że stało się to tak późno, gdyż jest to kawał porządnego grania. Muzyka grupy powinna zainteresować każdego fana rocka alternatywnego, a w pierwszej kolejności warto będzie sięgnąć właśnie po ich ostatnie wydawnictwo.

Podczas słuchania albumu najbardziej cieszy to, że płyta brzmi bardzo świeżo, więc osoby mające dość całego mnóstwa identycznych zespołów i takich samych piosenek na pewno będą zadowolone.

Co prawna w muzyce alternatywnej pojawiło się w ostatnich latach kilka ciekawych projektów, jak choćby The Dead Weather czy Fever Ray, ale niestety są to jedynie wyjątki wśród identycznie brzmiących zespołów. Dlatego warto interesować się kapelami stawiającymi na oryginalność i właśnie do ich grona, dzięki swojemu nowemu albumowi, dołączyła grupa Kasabian.

Sama płyta liczy sobie jedenaście utworów, a promowana była przez Days Are Forgotten. Mnie osobiście najbardziej urzekł utwór I Hear Voices, który ma niepowtarzalny klimat. Zapraszam do słuchania.