Projekt Co-opera Trudne tango

Połączenie muzyki rozrywkowej z głosami śpiewaków operowych i dźwiękami orkiestry symfonicznej jest główną ideą nowego projektu muzycznego „Co-opera”.

Justyna Reczeniedi (operująca głosem sopranowym) oraz Krystian Krzeszowiak (władający tenorem) śpiewają w utworze „Trudne tango”, który jest wspólnym owocem pracy kompozytora muzyki – Marcina Nierubca i autora tekstu – Michała Zabłockiego. Towarzyszy im Orkiestra Symfoniczna z Zamościa pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Reżyserem poniższego klipu jest Maciej Michalski.

Osoby biorące udział w projekcie są doświadczonymi artystami. Justyna Reczeniedi na co dzień jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. W dorobku ma pięć płyt solowych. Występowała w wielu znanych operach na świecie. Krystian Krzeszowiak otrzymał nagrodę Jana Kipeury za najlepszy debiut w 2008 roku. Bierze udział w Filharmonii dowcipu Waldemara Malickiego. Występował w teatrach operowych m.in. w Wenecji, Rzymie, Genui i Filadelfii.

Marcin Nierubiec komponował muzykę dla uznanych polskich piosenkarzy: Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz i wielu innych. Autor słów do piosenki „Trudne tango” – Michał Zabłocki – przez wiele lat był związany z „Piwnicą pod Baranami” w Krakowie, a teksty jego piosenek wykonują m.in. Grzegorz Turnau (Cichosza, Bracka), Czesław Mozil (utwory z płyty „Debiut”). Jest twórcą „Multipoezji”, czyli zbioru poetyckich działań medialnych.