Słowiczy śpiew Edyty Górniak

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Edyta-Górniak

Rok 1989, był rokiem, w którym narodziła się gwiazda polskiego popu. Wystąpiła w programie Zbigniewa Górnego “Śpiewać każdy może”, a już rok później zaśpiewała w Debiutach na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Od tamtego czasu o Edycie Górniak jest stale głośno. Gwiazda, choć często kontrowersyjna, dysponuje niesamowitym wokalem, którego mogą jej pozazdrościć inni artyści. Być może zdając sobie sprawę ze swojego talentu, gwiazda niejednokrotnie zaskakiwała swoich fanów. Jednym z najbardziej kulminacyjnych momentów w karierze Górniak było wykonanie hymnu polskiego podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Ponieważ wykonanie to spotkało się z różnym odbiorem, artystka musiała zmierzyć się czasem z bardzo ostrą krytyką swojego talentu.

Jednak “co nas nie zabije, to nas wzmocni” i Edyta przez kolejne lata wydała cztery następne płyty, zatańczyła w “Tańcu z gwiazdami”, zdobyła nagrodę Eska Music Awards, Viva Comet Awards, oraz całą masę honorowych nagród za dwudziestolecie pracy artystycznej. Chociaż tabloidy ciągle doszukują się kolejnych skandali z jej udziałem, to artystka ma się całkiem dobrze i nadal korzysta ze swojego największego talentu – doskonałego głosu i muzykalności.