Soundtrack z filmu Django – recenzja OST

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Z soundtrackiem do filmu “Django” jest jak z samym filmem: z każdym kolejnym przesłuchaniem robi większe wrażenie i udowadnia, że za parę lat będzie to równie kultowa produkcja co słynne “Pulp Fiction”.

Django OST

Utwory składające się na Django OST są bardzo zróżnicowane, ale w prawie wszystkich słychać westernową nutkę. W przypadku części z nich, pochodzących z bogatej kolekcji reżysera, nie jest to zresztą niczym zaskakującym, gdyż na przykład tytułowy kawałek “Django” to utwór zaczerpnięty z pierwszego filmu o tym samym tytule (z 1966 roku).

Jak przystało na ścieżki dźwiękowe z filmów Tarantino, nie zabrakło tu kompozycji napisanych przez samego Ennio Moricone. Ciekawie kontrastują z nowymi, napisanymi na potrzeby filmu utworami: “100 Black Coffins”, “Freedom”, “Who Did That To You?” oraz “Ancora Qui”.

Soundtrack z filmu “Django” doskonale sprawdza się jako samodzielna pozycja, ale jeżeli ktoś chce go w pełni docenić, powinien najpierw obejrzeć film.

Lista utworów

1. “Winged”
2. “Django”
3. “The Braying Mule”
4. “In that Case Django, After You…”
5. “His Name Was King”
6. “Freedom”
7. “Five-Thousand-Dollar Nigga’s and Gummy Mouth Bitches”
8. “La Corsa (2nd Version)”
9. “Sneaky Schultz and the Demise of Sharp”
10. “I Got a Name”
11. “I Giorni Dell’ira (Days of Anger)”
12. “100 Black Coffins”
13. “Nicaragua”
14. “Hildi’s Hot Box”
15. “Sister Sara’s Theme”
16. “Ancora Qui”
17. “Unchained (The Payback/Untouchable)”
18. “Who Did That To You?”
19. “Too Old to Die Young”
20. “Stephen the Poker Player”
21. “Un Monumento”
22. “Six Shots Two Guns”
23. “Trinity (Titoli)”

Django OST
Universal Republic