Tom Jones

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Autor zdjęcia: Mykal Burns!

Posiadający tytuł szlachecki Sir Tom Jones urodził się 7 czerwca 1940 r. w Pontypridd. Ten cieszący się olbrzymią popularnością piosenkarz i gitarzysta zajmował się także aktorstwem.

Według wielu osób jest to gwiazda, którą można porównywać z takimi mistrzami jak Michael Jackson. Sir Tom Jones ma na swoim koncie wiele przebojów, z których najpopularniejsze to oczywiście kultowe „Sex Bomb”, „She’s A Lady” i „The Green, Green Grass of Home”. Artysta otrzymał za swoją twórczość wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, a oprócz takich nagród jak Grammy (z 1965 roku), Silver Clef Award (2001 r.) otrzymał też polskie wyróżnienie, czyli Złotą Telekamerę przyznawaną przez Tele Tydzień (nagroda dla gwiazdy zagranicznej z 2009 roku).

Jeżeli chodzi o sprawy prywatne, muzyk ożenił się już w wieku 17 lat, zanim jeszcze zdobył popularność. Utwory Sir Toma Jonesa są często coverowane przez inne zespoły i wykonawców, wśród których czasami trafiają się prawdziwe gwiazdy, czego przykładem są Janis Joplin i Lionel Richie.

Wybrana dyskografia muzyka:
„Along came Jones” (1965), „Tom” (1970), „I’m Coming Home” (1978), „Country” (1982), „Carrying a Torch” (1991), „Reload” (1999), „24 Hours” (2008), „Praise & Blame” (2010).

Podobne artykuły :