Rockowa moda

Rockowa-moda

Rockowa i punkrockowa moda odzieżowa jest obecna na świecie od początku lat 70 XX wieku. Z ulic Nowego Jorku przeniosła się do Londynu, a następnie do innych krajów świata. W tamtych czasach każdy z nas, chcąc lub nie chcąc, musiał brać w niej udział – aktywnie lub biernie.

Moda na rock była obecna i widoczna w każdym aspekcie życia – ubiorze, mediach, a nawet designie miast i ulic. Rockowy styl ubierania się i bycia został chętnie przyjmowany zarówno przez młodzież, jak i osoby dorosłe.

Do promowania tej idei przyczyniły się liczne zespoły rockowe, znane chyba każdemu z nas. Aby daleko nie szukać, wystarczy wymienić legendarny Sex Pistols i ich niesamowity występ w Londynie. Skórzana i nabita srebrnymi guzikami i ćwiekami odzież stała się tak pożądana, że w każdym mieści istniał przynajmniej jeden doskonale zaopatrzony rock shop. Odzież rockowa nigdy wcześnie nie była popularniejsza jak wtedy. Projektanci modowi, którzy na co dzień zajmowali się kreowaniem eleganckiej mody męskiej i damskiej, przerzucili się na bardziej odważne i swobodne projekty, puszczając wodze swojej wyobraźni – ku wielkiej uciesze klientów.

Obecnie, w XXI wieku, moda rockowa nadal jest popularna, ale już nie aż tak, jak 30, 40 lat temu. Rock shop nadal można spotkać w miastach, ale muszą toczyć ostrą walkę z sieciowymi sklepami sprzedającymi chińską, podobną do siebie odzież o niskiej jakości. Każda osoba kochająca gitarowe brzmienia, wolność i swobodę oraz posiadająca miłość do dawnych lat, na pewno doceni możliwości jakie daje stylowa, rockowa odzież. Ta odzież to nie tylko jeansy i skóra. To również wygodne i praktyczne koszulki z nadrukami zespołów i haseł, wygodne obuwie – idealne do jazdy motocyklowej, a także wszelkie niezbędne akcesoria – apaszki, skórzana biżuteria, a także torby, plecaki i czapki.

Działający w twoim mieście rock shop to najlepszy, a zarazem najbezpieczniejszy sposób na zaopatrzenie się w rzeczy, potrzebne każdemu rockmanowi i fanowi punk rocka. Wchodząc do tego miejsca, ponownie możesz się poczuć jak wtedy, kiedy miałeś kilkanaście lat, a twoja fryzura była bujna i silna.