Pianina cyfrowe – poprawiona doskonałość klasycznego instrumentu

Każdy miłośnik instrumentów klawiszowych doskonale wie, że brzmienie porządnego pianina jest trudne do podrobienia. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba posiadać akustycznego panina za kilkanaście tysięcy złotych, aby można było cieszyć się świetnym brzmieniem takiego instrumentu.

Coraz większą popularność zyskują bowiem pianina cyfrowe, które stanowią najlepszą alternatywę dla rozwiązań tradycyjnych. Dzięki stale rozwijanej technologii instrumenty te charakteryzują się doskonałym brzmieniem i starannie odwzorowaną klawiaturą, a jednocześnie ich cena jest o wiele przystępniejsza.

Strojenie pianina cyfrowego

Dobrze nastrojony instrument to podstawa i to niezależnie od tego czy chodzi o instrumenty klawiszowe czy strunowe. Problem w tym, że o ile nastrojenie gitary nie jest szczególnie trudne, to w przypadku pianin strojenie może dokonać jedynie zawodowy stroiciel, koszt takiej operacji to ok 300-500 zł, a strojenia należy dokonać 1-2 razy do roku… Pokazuje to jednak jedną z największych zalet pianin cyfrowych, jaką niewątpliwie jest brak konieczności strojenia. Dzięki zastosowaniu technologii próbkowania urządzenie przez cały czas będzie brzmiało tak samo dobrze, co ułatwi grę zarówno początkującym jak i bardziej doświadczonym muzykom.

Jakie pianino do mieszkania?

Nie da się zaprzeczyć, że pianina cyfrowe są świetnym wyborem również dla osób, które chcą ćwiczyć w zaciszu własnego domu, a jednocześnie zależy im na dobrych stosunkach z sąsiadami oraz innymi domownikami. O ile w przypadku tradycyjnego instrumentu jedynym rozwiązaniem jest podjęcie próby cichego grania, co utrudnia ćwiczenia, to pianino cyfrowe umożliwia podłączenie słuchawek, które zapewniają świetną jakość dźwięku grającej osobie i zarazem całkowicie eliminują go dla znajdujących się w pobliżu osób.

Najtańsze modele pianin cyfrowych zaczynają się już od około dwóch tysięcy złotych i są to sprzęty znanych firm jak chociażby Yamaha. Oczywiście, jeżeli komuś zależy na doskonałym brzmieniu i świetnej jakości instrumentu, może pokusić się o zakup bardziej profesjonalnego modelu. Na pewno warto przyjrzeć się ofercie takich producentów jak Roland, KAWAI, Korg czy Kurzweil.

Podobne artykuły :