Mądra, piękna i wrażliwa

Waris-Dirie

Waris Dirie urodziła się w 1965 roku w Somalii. Jako dziecko została brutalnie obrzezana, musiała uciekać z domu i bronić się przed małżeństwem ze dużo starszym mężczyzną.

Gdy udało jej się uciec, dzięki ciężkiej pracy została modelką i postanowiła opowiedzieć swoją historię, aby uratować następne pokolenia małych dziewczynek przed brutalną, afrykańską rzeczywistością. Waris Dirie jest autorką książki pt. Kwiat Pustyni, która została obsypana licznymi nagrodami i na podstawie której powstał film pod takim samym tytułem.

Występ w Top Model

Dzisiaj jest ambasadorką ONZ i mieszka w Gdańsku, ale nadal jest dobrze rozpoznawalną twarzą światowego modelingu. Ostatnio pojawiał się gościnnie w polskiej edycji programu “Top Model – Zostań modelką”, gdzie swoimi radami pomagała uczestniczką wykonywać kolejne zadania. Jej dobre i motywujące słowa wywoływały wzruszenie i silne emocje. Waris pokazała, że faktycznie jest nie tylko modelką, ale przede wszystkim kobietą po przejściach, która rozumie jak wielką cenę ma sława i wymarzone życie. Uczestniczki “Top Model” były zachwycone spotkaniem, które było dla nich prawdziwym zaszczytem i spełnieniem marzeń.

Podobne artykuły :

Już teraz odwiedź kobiety w rajstopach i przekonaj się czym są prawdziwe moda, styl i rajstopy.