Andy Warhol i BMW

Auta marki BMW albo się kocha albo ich nie lubi, jednak tym razem nie ma znaczenia, do której grupy kto się zalicza, bowiem w tym wszystkim palce maczał sam Andy Warhol. To jednak nie koniec atrakcji.

Miłośnicy pop-artu oraz motoryzacji powinni jak najszybciej zapoznać się z samochodami, które prezentowane są w wirtualnej galerii uruchomionej przez firmę BMW. Niemieckie samochody zostały pomalowane przez cenionych artystów, a oprócz wspomnianego Warhola zobaczyć można także modele pomalowane przez Roy’a Lichtensteina i Jenny Holzer. Oprócz wirtualnej galerii, warto zapoznać się także z poniższym filmikiem, gdyż widać na nim fragmenty procesów tworzenia.

Samochody prezentowane w filmie na co dzień znajdują się w Muzeum BMW w Monachium oraz w innych tego typu miejscach, więc ciężko jest je wszystkie zobaczyć. Tym bardziej warto skorzystać z okazji i obejrzeć je online.

Wirtualną przygodę z pomalowanymi przez artystów samochodami można rozpocząć po odwiedzeniu strony bmw-artcartour.com, natomiast poruszanie się po stronie nikomu nie powinno sprawić problemów.