Wystawa fotografii autorstwa Michała Sikorskiego – PePe

Wernisaż wystawy fotografii pt. „PePe” odbędzie się 16 marca 2012 r. o godzinie 19:00 w warszawskiej Galerii Schody, natomiast sama wystawa będzie czynna do 28 marca.

Autor zdjęć – Michał Sikorski – zajmuje się przede wszystkim czarno-białą fotografią, a swoje zainteresowania rozwija od 2002 roku. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych oraz wygranych w takich konkursach jak GRAND PRIX „Złota Muszla” czy III nagroda w PX3 Prix de la Photographie Paris.

Swoje kreacje fotograficzne Michał Sikorski określa mianem Urban Absurdu. Są to zdjęcia, na których uwieczniono zabawne sceny. Ich wspólną cechą jest przestrzeń miejska, dzięki czemu fotografie nie tylko bawią, ale również zaskakują. „PePe” jest już piątym cyklem utrzymanym w konwencji pastiszu i parodii. Tym razem bohaterem zdjęć jest pies rasy Jack Russell Terrier, natomiast fotografie z jego udziałem można uznać za krytykę typowych zachowań ludzkich.

Podczas wernisażu odbędzie się zbiórka sprzętu fotograficznego dla dzieci z Domu Dziecka „Keja”, więc jeżeli ktoś ma niepotrzebne sprzęty fotograficzne, to proszony jest o zabranie ich na wystawę. Urządzenia można również wysyłać bezpośrednio na adres placówki:

Dom Dziecka “Keja”
ul. Druskiennicka 38
81-533 Gdynia

Wernisaż wystawy „PePe”
Gdzie: Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39, 00-029 Warszawa
Kiedy” 16 marca 2012 r., godz. 19:00