Centrum Sztuki Impart i Dzień Kultury Japońskiej

Ambasada Japonii zaprasza wszystkich miłośników tego kraju oraz osoby, które chciałyby dowiedzieć się na jego temat czegoś nowego, na Dzień Kultury Japońskiej, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Ponieważ Japonia jest niezwykle ciekawym i często niezrozumiałym miejscem, dobrze jest skorzystać z okazji i zobaczyć ceremonię picia herbaty oraz posłuchać ciekawego wykładu na temat tego, jaką rolę w życiu Japończyków odgrywa przyroda. Wygłosi go przedstawiciel ambasady, jednak nie są to wszystkie atrakcje.

Osoby obecne na obchodach Dnia Kultury Japońskiej będą miały także niepowtarzalną okazję na to, aby posłuchać na żywo koncertu recitalowego, który odegra Tempei Nakamura. Muzyk zagra także swoją specjalną kompozycję, którą stworzył zainspirowany poprzednią wizytą w naszym kraju.

Obchody zaczną się o godzinie piętnastej i potrwają do 21. Przez cały czas w tych godzinach będzie można także obejrzeć zdjęcia na wystawie „Historia stosunków japońsko-polskich”.

Centrum Sztuki Impart mieści się we Wrocławiu przy ulicy Mazowieckiej 17, natomiast wstęp na Dzień Kultury Japońskiej jest bezpłatny.