Dni Fantastyki 2015

DF

26. czerwca rozpoczną się wrocławskie Dni Fantastyki. Patronat nad imprezą objęła Popkultura.info. My tam będziemy i Was także zapraszamy.

Dni Fantastyki są największa na Dolnym Śląsku imprezą poświęconą szeroko pojętej fantastyce. Będzie to już 11. edycja festiwalu. Obędzie się jak zwykle w Centrum Kultury „Zamek”.

Jak piszą organizatorzy:
Motywem przewodnim będą wielkie światy fantastyczne takie jak: tolkienowskie Śródziemie, uniwersum Gwiezdnych wojen czy Gry o tron. W programie znajdzie się pięć bloków w, których każdy znajdzie coś dla siebie – literatura, nauka i technologia, komiks i ilustracj, filmu i seriali oraz gry.

Na liście gości widnieją takie nazwiska jak: Andrzej Ziemiański, Łukasz Orbitowski czy Aneta Jadowska – oni znajdą się w bloku literackim.

Gośćmi w bloku komiksu i ilustracji będą m.in. Rafał Szłapa, Daniel Gizicki, Konrad Okoński… Blokiem filmowym zajmą się tacy ludzie jak Bartosz Czartoryski, Simon Zack, Michał Azarewicz czy Sebastian Kucharski i inni.

Uczestnicy także mogą tworzyć swój program. W chwili obecnej za pomocą strony możecie zgłaszać swoje punkty programu. Dzięki stajecie się współtwórcami imprezy, co uprawnia Was do 50% zniżki.

Możecie także zgłaszać swoje opowiadania lub komiksy w konkursie. Oba konkursy są ściśle związane z tematyką tegorocznej edycji – czyli znanych fantastycznych światów.

Odbędzie się także konkurs na Cosplay – jeżeli zatem chcecie się sprawdzić w przygotowywaniu strojów, to warto przyjrzeć się warunkom konkursu.

Z całą pewnością redakcja Popkultury Info będzie obecna na imprezie. Do zobaczenia na DF-ach!