Jeszcze kilka dni do Zamczyska 2014

Pełen program konwentu Zamczysko jest już dostępny na stronie internetowej imprezy. Nie zabraknie tam atrakcji dla wszystkich miłośników grozy.

konwent-zamczysko

Tegoroczna edycja Zamczyska odbędzie się w ostatni weekend listopada.

W programie przewidziane są zarówno wykłady dotyczące horrorów w bardzo różnych formach i obliczach, a także o zjawiskach z nim związanych. Będzie się można dowiedzieć o czarownicach, zombiakach, kanibalach i innych potwornościach przedstawianych na przestrzeni lat w literaturze, filmie oraz grach.

Wśród gości Zamczyska będzie między innymi Mikołaj Kołyszko, pisarz, religioznawca i ekspert w dziedzinie twórczości H.P. Lovecrafta, o którego twórczości będzie mówić prowadzić prelekcję. Lovecratf, ów amerykański pisarz znany jako twórca mitologii Cthulhu do dziś inspiruje wielu miłośników i twórców grozy na całym świecie. Na motywach jego twórczości powstała już niezliczona ilość innych książek, filmów, a także gier fabularnych, planszowych i komputerowych.
Ponadto gośćmi Zamczyska będą pisarze tacy jak Kazimierz Kyrcz Jr., Simon Zack, Maciej Lewandowski, Beniamin Tytus Muszyński czy Zbigniew Woźniak.

Wiele atrakcji będą mogli zaznać na Zamczysku miłośnicy kina gore – obecne tam będą zarówno nocne seanse filmowe, jak również wykłady poświęcone temu, specyficznego gatunkowi filmowemu. Będzie można zapoznać się z takimi kultowymi produkcjami jak Dead Meat, Camel Spiders, Supershark, Manos, Birdemic i Mystics in Bali.

Ponadto w programie przewidziane są gry fabularne oraz LARPy, podczas których miłośnicy grozy będą mogli wczuć się w klimat odgrywając postacie w świecie mroku.

Pełen program Zamczyska znaleźć można na stronie imprezy.

Zamczysko jest konwentem dedykowanym miłośnikom horroru. Zeszłoroczna edycja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Impreza odbędzie się we Wrocławiu, w Centrum Kultury ZAMEK w dniach 29-30. listopada.