Druga edycja konkursu INEA GRA zmierza ku końcowi

Scena Dni Pyrlandii 2012 będzie miejscem, gdzie swoje występy zaprezentują trzy zespoły wyłonione przez jury, które również rozdzieli nagrody.

Do walki o szansę występu przed poznańską publicznością stanęło 80 zespołów z całej Polski. Najszerzej reprezentowany był Poznań, lecz eliminacje wygrał zespół “Namy” pochodzący ze Szczecina. Finałowa 10tka została wybrana dzięki głosom internautów. Jury będzie miało dodatkowo możliwość przyznania “dzikiej karty” zespołowi spoza ścisłej czołówki. W skład ekipy głosującej wchodzą postacie zawodowo związane z muzyką:

– Andrzej “Kozak” Kozakiewicz – Strachy na Lachy
– Mariusz Kwaśniewski – dziennikarz muzyczny, Radio Merkury
– Marcin Kostaszuk – dziennikarz muzyczny, Głos Wielkopolski
– Liliana Skibińska – dziennikarz kulturalny, WTK
– Maciej Maćkowiak – wiceprezes spółki INEA S.A.

Laureaci w ramach jednej z nagród zaprezentują się na dużej scenie jako support m.in. Gwiazdy Pyrlandii – zespołu Strachy Na Lachy. Oprócz tego, zespoły będą walczyć o 10cio godzinne warsztaty w studiu nagraniowym, spotkania z dziennikarzami oraz pulę 3000 zł honorariów za występy. Dodatkiem są nagrody dla internautów biorących udział w głosowaniu na ulubione nagrania. Najbardziej aktywni zostaną nagrodzeni telefonami z Androidem oraz szybkimi modemami do bezprzewodowego internetu.

O tym, kto zostanie laureatem konkursu, dowiemy się do 29 lipca 2012 r.