Impreza niejedno ma imię – tak można bawić się tylko we Wrocławiu

Impreza niejedno ma imię – tak można bawić się tylko we Wrocławiu

Udana impreza to taka, na której to Ty bawisz się najlepiej. Niezależnie od gustu muzycznego i preferencji spędzania wolnego czasu, każdemu przynajmniej raz na jakiś czas należy się imprezowy reset.

Przy delikatnych brzmieniach, hip-hopowych rytmach, a może mocnych, metalowych uderzeniach? Wszystko zależy od Ciebie. Przygotowaliśmy listę wydarzeń we Wrocławiu, na których możesz poszaleć zgodnie z Twoim gustem.

Na początek subtelny folk

Te cztery utalentowane dziewczyny tworzą muzyką nie tylko subtelną, ale i hipnotyzującą, w której wprost można się zakochać. Mowa o LOR, który 28 maja wystąpi we wrocławskim klubie Stary Klasztor mieszczącym się przy ulicy Purkyniego 1. Grupa podczas występu we Wrocławiu promować będzie nową EP’kę zatytułowaną „Sunlight”.

Zespół LOR zadebiutował na początku 2015 roku tworząc pierwszy utwór „The Garden od Happy Dead People”. Dziewczyny kreujące grupę miały wtedy 15-16 lat. To nie przeszkodziło im jednak tworzyć muzykę nad wyraz dojrzałą. Ich czysty, niewinny folk uwodzi słuchaczy i rozbudza apetyty na więcej. Jeszcze w 2015 roku powstała EP-ka kwartetu zatytułowana „Welcome, Welcome, I’m a Worm”. Od tego czasu dziewczyny wystąpiły na wielu wydarzeniach muzycznych takich jak Spring Break, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane czy Slot Art. Teraz przyszedł czas na czarowanie muzyką LOR wrocławskiej publiczności.

najlepsze-koncerty

A może klasyka hip-hopu?

Tego koncertu nie może opuścić żaden fan muzyki hip-hopowej. Już 12 czerwca we wrocławskim Akademia CLUB położonym przy ulicy Grunwaldzkiej 67 będzie miał miejsce event wyjątkowy – występ Peja/Slums Attack. Koncert będzie promował albumy G.O.A.T. oraz 25_godzin.

Według wielu Peja jest jedną z kultowych i najważniejszych postaci na polskiej scenie hip hopowej. Doceniają go słuchacze, co wyraźnie widać po liczbie sprzedanych płyt i tłumach na koncertach. Szanują go także inny raperzy – wystąpił na jednej scenie między innymi z Ice T, Public Enemy czy Body Count. Ma na swoim koncie wiele nagród, w tym Fryderyka oraz nominację do European MTV Awards w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca, a o jego sukcesie świadczą też złote i platynowe płyty. Wrocławski koncert będzie okazją, by przypomnieć sobie o talencie artysty i zapoznać się z materiałem z jego ostatnich krążków. Szykuje się doskonały wieczór wypełniony dobrym hip-hopem. Więcej informacji na temat wydarzenia możesz znaleźć na stronie: https://rytmy.pl/imprezy/wroclaw/.

Mocne uderzenie we Wrocławiu

Na tych, którzy w muzyce cenią sobie najbardziej mocne uderzenie idealny będzie koncert Gloryhammer, który odbędzie się 5 czerwca w Klubie Pralnia. Zespół jest przedstawicielem symfonicznego power metalu. Powstał w 2010 roku z inicjatywy Christophera Bowesa, wkrótce kapela zadebiutowała krążkiem „Tales from the Kingdom of Fire”. Gloryhammer jest cenione przez krytyków, a słuchacze chętnie sięgają po płyty grupy i wybierają się na ich koncerty. Nic dziwnego – zespół potrafi pozytywnie zaskoczyć i nakręcić zwłaszcza fanów dopracowanego power metalu. W poprzednim roku wydał swój trzeci krążek, a miniona trasa koncertowa okazała się dużym sukcesem. Teraz Gloryhammer wraca do Polski, a fani już mogą zacierać ręce w oczekiwaniu na niezapomniane przeżycia.

koncerty-muzyki-elektronicznej