Mozilla Firefox ogłasza konkurs na film

Twórca jednej z najlepszych i najpopularniejszych przeglądarek internetowych, organizacja Mozilla, ogłosiła konkurs Firefox Flicks.

Zadanie, które postawiono przed uczestnikami, polega na stworzeniu krótkiego filmu poświęconego takim zagadnieniom jak bezpieczeństwo w sieci. Wszyscy kreatywni filmowcy i animatorzy mogą spróbować swoich sił w konkursie również dlatego, że w składzie sędziowskim znajdą się znane i cenione osoby związane z kinem: Edward Norton, Shauna Robertson, Couper Samuelson, Jeff Silver i Ben Silverman.

Konkurs przeznaczony jest dla zespołów oraz twórców preferujących pracę w pojedynkę, natomiast prace należy przesyłać do pierwszego maja 2012 roku. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane widzom na całym świecie, a ich autorzy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody (również pieniężne) – główna nagroda wynosi 10 000 dolarów. Taką kwotę otrzyma jednak nie jedna, a kilka osób, gdyż zostaną wyłonieni zwycięzcy ze wszystkich regionów, które biorą udział w konkursie (między innymi z Kanady i Europy).

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu (firefoxflicks.org).