Organizacja imprezy plenerowej

eventy

Zbliża się okres, w którym odbywają się liczne imprezy plenerowe, koncerty, festiwale. Żeby taki event się udał, trzeba go mądrze zorganizować.

Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo

Oczywistym jest, że kiedy organizuje się masową imprezę w plenerze, nie może się ona odbyć bez odpowiedniej zgody ze strony miasta. Organizatorzy nie działają samowolnie, jednakże to na ich barkach spoczywa główna odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników imprezy. Wielu rzeczy nie da się przewidzieć, jednakże na pewno zadbać koniecznie trzeba o odpowiednio wyszkolonych ochroniarzy w wystarczającej liczbie oraz o korzystanie ze sprzętu solidnych, sprawdzonych firm. Wszelkie konstrukcje – scena, podesty, powinny być zaopatrzone w atesty oraz być zgodne z odpowiednimi normami. Ochrona powinna być obecna podczas całego czasu trwania imprezy, tak aby po pierwsze, gasić w zarodku wszelkie konfliktowe sytuacje, jakie mogą prowadzić na przykład do bójek, a po drugie, aby dać uczestnikom eventu poczucie absolutnego bezpieczeństwa.

Odpowiedni marketing to podstawa

Nawet organizując najbardziej niesamowitą imprezę, można ponieść totalną klęskę, jeżeli nie zadbamy wcześniej o właściwy marketing. Podstawa to oczywiście plakaty, ulotki. Internet daje dziś olbrzymie możliwości – dzięki portalom społecznościowym, można dotrzeć do zupełnie nowych kręgów widowni. Warto też postarać się o patronat medialny nad imprezą. Nawet takie akcje promocyjne, jak na przykład możliwość wygrania na antenie radia, kilku wejściówek na imprezę, znacząco poprawiają wizerunek organizatora. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie całej puli gadżetów, związanych z imprezą – kubki, koszulki, smycze, będą miłym przypomnieniem eventu i zachęcą do wybrania się na jego kolejną edycję, jeśli oczywiście mowa o imprezach cyklicznych.

Wyposażenie techniczne

Wynajęcie nagłośnienia oraz wynajęcie oświetlenia to kwestie, od których tak naprawdę powinniśmy zacząć organizowanie wszelkich imprez. Koncert plenerowy bez nagłośnienia, nie ma absolutnie żadnego sensu, oświetlenie pozwoli natomiast stworzyć niepowtarzalny klimat na scenie. Okres wiosny i wakacji jest szczególnie gorący, jeśli chodzi o duże eventy – trwają juwenalia, dni miast, rozpoczynają się festiwale. Tak naprawdę, trudno znaleźć weekend, podczas którego nie odbywa się żadna huczna impreza. Dlatego, ważne jest, aby sprzęt techniczny zorganizować z wystarczającym wyprzedzeniem. Jest kilka dobrze prosperujących na rynku firm, które będą bardzo pomocne przy organizacji imprez tego rodzaju. Estrada Rybnicka zajmuje się organizacją imprez plenerowych oraz w obiektach zamkniętych. Dysponuje przy tym kompletem sprzętu, jakiego potrzeba, aby zorganizować wyjątkowy event. W wyposażeniu firmy znajdują się całe estrady z zadaszeniem i podesty. Posiadają one oczywiście atesty i niezbędną dokumentację. Ich konstrukcje są na tyle stabilne i zarazem elastyczne, że nadają się do użytkowania nawet na nierównych powierzchniach. Można także skorzystać z wynajmu ekranów LED, które zapewniają wysoką rozdzielczość i jasność obrazu. Jeśli chodzi o sprzęt nagłaśniający, warto wspomnieć, że Estrada Rybnicka wynajmuje wyposażenie produkowane przez liderów rynku: firmy Meyer, Yamaha, Sennheiser czy wiele innych. W ofercie znajdują się mikrofony dynamiczne i pojemnościowe, konsolety mikserskie, korektory i całe systemy nagłośnieniowe. Dzięki temu, niezależnie czy organizuje się event dla stu czy dla tysiąca osób, Estrada Rybnicka zapewni warunki, dzięki którym każdy dźwięk zostanie usłyszany. Równie ważne jest, stwarzające odpowiedni klimat oświetlenie. Do dyspozycji wynajmujących są światła LED, żarowe, konsolety, wytwornice i komplet urządzeń sterujących. Oświetlenie potrafi zbudować całą atmosferę koncertu, albo być jego najbardziej irytującym elementem, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiedni sprzęt. Pracownicy Estrady Rybnickiej zajmą się montażem, demontażem i obsługą sprzętu w czasie imprezy, dlatego nie musimy się martwić, jeśli nie mamy doświadczenia w tym zakresie. Warto już dziś zajrzeć na stronę firmy Estrada Rybnicka i wynająć urządzenia niezbędne do zorganizowania naszego wyjątkowego eventu.