Pierwsza edycja festiwalu Literacki Sopot

W dniach 18 – 22 sierpnia w Sopocie odbyła się pierwsza edycja festiwalu „Literacki Sopot”. Festiwal miał za zadanie spopularyzować czytelnictwo i stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego rodzaju nad polskim morzem.

W sopockim Parku Północnym, a także na Placu Przyjaciół Sopotu można było wziąć udział w spotkaniach literackich, warsztatach, a także projekcjach filmowych. Targi Książki, które zorganizowano, cieszyły się naprawdę bardzo dużym zainteresowanym, tym bardziej, że można było kupić wiele literackich nowości, a także znanych bestsellerów. Dla dzieci również przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

Do Sopotu zjechało wiele wybitnych osobistości, pisarzy, reportażystów, dziennikarzy i muzyków. Można było liczyć na obecność Mariusza Szczygła, Ignacego Kaprowicza, Wojciecha Tochmana i wielu innych. Ponieważ “Literacki Sopot” idzie z duchem czasu, prezentacje e-booków, a także audiobooków cieszyły się naprawdę bardzo dużą popularnością.

Przez pięć dni trwania festiwalu „Literacki Sopot” każdy uczestnik mógł przekonać się o tym, że czytać można tak naprawdę wszędzie. Wystarczy tylko książka i chęci.

Głównym organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sopot, a partnerem Instytut Książki. Przy organizacji festiwalu wzięły udział instytucje działające na terenie Sopotu – Zatoka Sztuki, miejska Biblioteka Publiczna, Państwowa Galeria Sztuki i Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, a także organizacje (m.in.: Fundacja Nagrody Literackiej NIKE, Instytut reportażu i TVP Kultura).