Teatr – Scena Muzyczna w Bydgoszczy

Bieżący rok jest wyjątkowy dla miasta Bydgoszcz, a to z tego powodu, że niedawno rozpoczął działanie Teatr – Scena Muzyczna.

Powstał on z myślą o prowadzeniu działań związanych z kulturą i sztuką. Oprócz tego Stowarzyszenie Teatr – Scena Muzyczna będzie się zajmowało wspieraniem spektakli muzycznych (szczególnie na terenie województwa kujawsko – pomorskiego).

Wśród działań zaplanowanych przez bydgoski Teatr – Scena Muzyczna znajdą się spotkania, wystawy, spektakle i prelekcje. Uzupełnieniem tego będzie prowadzenie działalności wydawniczej i gotowość do podejmowania współpracy z innymi podobnymi instytucjami. Stowarzyszenie dodatkowo wspiera działania związane z wystawianiem, publikowaniem i wydawaniem dzieł teatralnych (na przykład w formie spektaklu muzycznego).

Na przełomie października i listopada bieżącego roku Stowarzyszenie Teatr – Scena Muzyczna ma zamiar wystawić musical oparty na podstawie spektaklu Romana Polańskiego „Taniec Wampirów”. Nowy musical będzie nosił tytuł „Wieczór Wampirów”.