ROMA – Jesteś moją siostrą

Z bogatej oferty Teatru Muzycznego Roma na 2011/2012 rok prezentujemy dzisiaj spektakl zatytułowany “Jesteś moją siostrą”, którego premiera odbędzie się 21 października bieżącego roku.

“Jesteś moją siostrą” to spektakl wg piosenek Antony and the Johnsons, którego reżyserią zajął się Dariusz Siastacz, a podczas prac nad scenariuszem pomagali mu również Piotr i Paweł Kamińscy.

Antony and the Johnsons

Spektakl oparty będzie na twórczości wspomnianego, nowojorskiego zespołu – Antony and the Johnsons – którego liderem jest Antony Hegarty.

Bracia Kamińscy przygotowują spektakl, w którym amerykańskie piosenki zostaną przetłumaczone na język polski (zadania tego podjął się Daniel Wyszogrodzki). Utworom wykonywanym w naszym rodzimym języku towarzyszyć będzie ruch i taniec.

Aranżacja

Podczas każdego pokazu “Jesteś moją siostrą” muzyka będzie wykonywana na żywo przy wykorzystaniu takich instrumentów jak akordeon, wiolonczela i obój.

Fabuła

Spektakl dotyczy podziału na pierwiastek kobiecy i męski, a także ich walki i dialogu, który nieustannie odbywa się w nas samych.

Jesteś moją siostrą
Reżyseria: Dariusz Siastacz
Scenariusz: Dariusz Siastacz, Piotr i Paweł Kamińscy
Scenografia i kostiumy – Paulina Czernek

Występują
Piotr Kamiński – śpiew i taniec
Paweł Kamiński – śpiew i taniec