Maria Stuarda Gore

Piętnastego października bieżącego roku odbędzie się premiera opery Gaetano Donizettiego: „Maria Stuarda”. Jeżeli ktoś chciałby obejrzeć premierowy pokaz, powinien zainteresować się konkursem zorganizowanym przez Teatr Wielki w Łodzi.

Każdy, kto chciałby chociaż przez chwilę stanąć za kamerą – jednak równie dobrze może to być aparat wyposażony w funkcję nagrywania lub telefon – może nakręcić film nawiązujący do libretta opery „Maria Stuarda”.

Autorski film utrzymany w klimacie gore powinien następnie zostać opublikowany na facebookowym profilu TeatrWielkiLodz. Nagrodzonych zostanie aż dwanaście filmów, dlatego też szanse na zwycięstwo są duże. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 października i wtedy okaże się, kto otrzyma zaproszenia na premierę opery „Maria Stuarda”, program spektaklu i dodatkowo będzie mógł wziąć udział w specjalnym wernisażu.

Konkurs wydaje się być ciekawym pomysłem na przyciągnięcie widzów do opery, szczególnie że zdecydowana większość osób zapytanych o to, czy ostatnio była w operze czy też oglądała filmy gore, zdecydowanie wybierze tę drugą odpowiedź.