Wydarzenia kulturalne Warszawa i okolice

Święto poświęcone piwu? Festiwal filmowy w Warszawie czy może festiwal erotyczny w Barcelonie? Wybór nie jest łatwy, ale dzięki nam przynajmniej o niczym nie zapomnicie.

Sacrum Profanum

Od 9 do 17 września odbywa się kolejna edycja Sacrum Profanum, czyli popularnego festiwalu z muzyką XX wieku. W tym roku prezentowana będzie przede wszystkim twórczość polskich kompozytorów.

Milan Fashion Week

W dniach 19 – 24 września trudno znaleźć coś lepszego dla osób interesujących się modą niż Milan Fashion Week, na którym zaprezentowane zostaną ubrania damskie i męskie.

Oktoberfest

W dniach 22 września – 7 października odbędzie się Oktoberfest, czyli dożynki chmielowe w Monachium w Bawarii. Co ciekawe, Oktoberfest odbywa się regularnie już od 1810 roku! Podczas festynu spożywane jest oczywiście piwo i to nie w byle jakich ilościach, bo w milionach litrów.

Barcelona Erotic Show

Pomiędzy 11 a 14 października osoby dorosłe mogą wybrać się na Barcelona Erotic Show. W tym przypadku opis jest chyba zbędny.

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Festiwal rozpocznie się 12 i potrwa do 21 października, więc kinomani mogą liczyć na dziesięć dni wypełnionych filmami z całego świata. Pierwsza edycja Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (jeszcze pod nazwą Warszawski Tydzień Filmowy) odbyła się w 1985 r.

Unsound

W dniach 14 a 21 października odbywać się będzie Unsound, czyli impreza wypełniona muzyką postępową. Jedną z najważniejszych atrakcji będzie Sasha Grey w Polsce, która wystąpi razem z projektem aTelecine.

Jeżeli uważacie, że pominęliśmy jakieś istotne wydarzenie, to poinformujcie nas o tym w komentarzach.