Ashton Kutcher zagra Steve’a Jobsa

Ashton Kutcher, znany z seriali „Dwóch i pół” i „Różowe lata siedemdziesiąte” zagra Steve’a Jobsa.

Zdjęcia do filmu biograficznego zatytułowanego „Jobs” mają się rozpocząć już w maju, czyli w czasie, kiedy Ashton Kutcher będzie miał przerwę w zdjęciach do serialu „Dwóch i pół”. Jak twierdzi reżyser – Joshua Michael Stern, Kutcher był zdecydowanie najlepszych kandydatem do tej roli, zwłaszcza że jego podobieństwo do Jobsa jest bardzo duże. Już wiadomo, że film z Kutcherem w roli głównej będzie pozycją niezależną, ponieważ finansowaniem zajął się Mark Hulme z Five Star Institute.

Warto jednak zauważyć, że hollywoodzka wytwórnia Sony Pictures także szykuje film biograficzny o Jobsie, który ma być oparty na podstawie bestsellerowej książki Waltera Isaacsona. Ta ponad siedmiuset stronicowa biografia przedstawia historię życia i kariery Jobsa, a oparta została na ponad czterdziestu wywiadach i setkach rozmów z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną Steve’a. Nie wiadomo jednak, kto zagra w tej hollywoodzkiej produkcji.

Kutcher jest znany przede wszystkim z komedii dla młodzieży – „Stary, gdzie moja bryka”, „Córka mojego szefa”, „Nowożeńcy”. Mimo popularności, aktor zdobył Złotą Malinę w kategorii dla najgorszego aktora.