Igrzyska śmierci

Cieszące się coraz większą popularnością „Igrzyska śmierci” to amerykańska ekranizacja powieści o tym samym tytule w reżyserii Gary’ego Rossa.

Fabuła filmu Igrzyska śmierci

Bohaterką historii przedstawionej w filmie jest Katniss, mieszkanka Dwunastego Dystryktu, która dobrowolnie zgłasza się do udziału w Głodowych Igrzyskach. Katniss robi to, aby uratować swoją młodszą siostrę. Przez swoją bohaterską decyzję musi jednak opuścić bliskich.

Dziewczyna ma niewielką szansę na to, że ponownie zobaczy swoją rodzinę. W tym celu musi wygrać w tytułowych igrzyskach, które są transmitowane przez telewizję. Problem w tym, że udział w igrzyskach skończy się śmiercią dla wszystkich, za wyjątkiem jednej osoby. Czy będzie nią Katniss?

Twórcy i obsada

Gary Ross to reżyser mający na swoim koncie takie filmy jak „Niepokonany Seabiscuit” i „Miasteczko Pleasantville”, natomiast w obsadzie jego najnowszej produkcji znaleźli się między innymi: Jennifer Lawrence (w roli Katniss Everdeen), Elizabeth Banks (jako Effie Trinket), Lenny Kravitz (Cinna), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy) i Wes Bentley (Seneca Crane).

Światowa premiera filmu miała miejsce 22 marca 2012, natomiast polscy widzowie mogą go oglądać od 23-ego.