Interstellar w reżyserii Christophera Nolana

screen-nolan

Film “Interstellar” to historia ratowania ludzkości przed zagładą wynikającą z obumierania Ziemi.

Fabuła Interstellar

Coraz częściej brakuje pożywienia, więc ludzie zamiast rozwijać nowe technologie wolą skupiać się na przetrwaniu. W podobny sposób postępuje Cooper (Matthew McConaughey), który obecnie zajmuje się rolą, natomiast wcześniej był inżynierem w NASA. Po natrafieniu na ślad tajnej placówki tej organizacji i odkryciu jej planu ratowania ludzkości Cooper postanawia zaangażować się w misję i wyrusza w międzygalaktyczną podróż.

Christopher Nolan to doświadczony reżyser, który potrafi tworzyć wciągające filmy, dlatego nawet jeżeli powyższy zarys fabuły kogoś zniechęcił, to warto dać mu szansę. Nad zgodnością przedstawionych w firmie teorii naukowych z rzeczywistością czuwał amerykański fizyk Kip Thorne, dlatego należy z dystansem podchodzić do opinii osób, które oskarżają nowy film Nolana o prezentowanie nieprawdziwych teorii. Reżyserowi udało się tak poprowadzić aktorów, że stworzone przez nich kreacje są bardzo przekonujące.

“Interstellar” to ciekawa propozycja dla miłośników Sci-Fi, w której zdaniem jednych dominuje Sci, a inni widzą w tym przede wszystkim Fi. Jest to dodatkowy argument przemawiający za tym, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat dzieła Nolana. Chociaż film trwa prawie trzy godziny, to jest na tyle wciągający, że ogląda się go bez uczucia znużenia.