Jenny McCarthy

Źródło: examiner.com

Jenny McCarthy urodziła się 1 listopada 1972 r. w Chicago. Jest amerykańską aktorką i modelką. W 1993 r. wybrano ją na Playmate Playboya w amerykańskiej edycji tego magazynu.

Aktorka studiowała pielęgniarstwo, jednak na drugim roku postanowiła rzucić studia i spróbować swoich sił w karierze modelki. Od razu udała się do biura Playboya, które mieściło się w Chicago. Dzięki wspomnianemu wcześniej wyróżnieniu oraz późniejszemu tytułowi Playmate Roku, zarobiła wystarczającą ilość pieniędzy, aby przeprowadzić się do Hollywood.

Pierwsze filmy

Dzięki swojemu chłopakowi (Ray Manzella) udało jej się wystąpić w produkowanym przez MTV show zatytułowanym „Singled Out”. Pomogło jej to w karierze i umocniło w przekonaniu o słuszności obranej ścieżki. Między innymi z tego powodu odrzuciła następną propozycję magazynu Playboy.

Przez jakiś czas Jenny McCarthy prowadziła „The Jenny McCarthy Show”, który nadawany był w telewizji NBC. Jej pierwszą filmową rola przypadłą na produkcję „Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym” („Things to Do in Denver When You are Dead”), natomiast później mogliśmy zobaczyć ją między innymi w filmach: „Krzyk 3”, „Miłość w wielkim mieście”, „Dirty Love”, „John Tucker musi odejść” i „Świadek bezbronny”.

Złote maliny

Aktorka posiada na swoim koncie kilka nominacji do tej niechcianej przez nikogo nagrody i dwie wygrane za film „Dirty Love” (w kategoriach Najgorsza aktorka i Najgorszy scenariusz).

Życie rodzinne

Aktorka ma trzy siostry, a w maju 2002 roku urodziła swojego pierwszego syna – Evana.