Lost 3 – recenzja trzeciego sezonu Zagubionych

Trzeci sezon serialu “Zagubieni” wciąż utrzymuje wysoki poziom i widzowie, którzy zdążyli wciągnąć się w historię rozbitków, nie będą narzekać na nudę.

W tej odsłonie “Zagubionych” odnajdziemy odpowiedzi na wiele intrygujących pytań, przy czym – jak można się było tego spodziewać – historia nie do końca stanie się przez to bardziej zrozumiała, bo twórcy serialu wprowadzili tyle różnych elementów, że zrodziło się przez nie wiele nowych pytań.

Zobacz również: Lost – recenzja pierwszego sezonu Zagubionych

To jednak nie jest problemem, przynajmniej dla osób, które serial “Lost” oglądają uważnie i po kolei. Inaczej rzeczywiście można nie ogarnąć całego zamysłu twórców tej wyjątkowej serii.

Fabuła trzeciego sezonu Zagubionych

Już od pierwszego odcinka pokazane są losy uwięzionych bohaterów. Jack, Kate Austen i Sawyer mają raczej małe szanse na ucieczkę od “innych”. Widzowie zobaczą również w jaki sposób ci ostatni zareagowali na katastrofę samolotu linii Oceanic Airlines z pierwszego odcinka pierwszego sezonu. Dzięki nowym retrospekcjom widzowie zaczną inaczej postrzegać niektórych z ocalałych bohaterów. Co ciekawe, na retrospekcjach się nie kończy, bo w trzecim sezonie serialu “Zagubieni” po raz pierwszy (nie licząc wizji Desmonda) pojawiają się również futurospekcje.

Grany przez Terry’ego O’Quinna i nieustannie zaskakujący widzów oraz mieszkańców wyspy Lock zaczyna odczuwać coraz większą więź z wyspą, a jedną z wyjaśnionych tajemnic jest pokazanie twarzy osoby, przez którą Lock został sparaliżowany i przez długi czas musiał poruszać się na wózku.

Akcja

Kilka odcinków nie posuwa akcji do przodu, ale zostały one na tyle ciekawie zrealizowane, że i tak ogląda się je z zaciekawieniem. W ostatnich odcinkach trzeciego sezonu akcja zostaje przyśpieszona do granic możliwości, co w połączeniu ze wspomnianymi futurospekcjami stawia wysoką poprzeczkę przed czwartym sezonem.

Kup książkę Lost: Zagubieni i filozofia. Mroczna strona wyspy za jedyne 30,00 zł.

Zagubieni (Lost): sezon trzeci
Twórcy: J.J. Abrams, Damon Lindelof, Jeffrey Lieber
Reżyseria: Różni reżyserzy

Lata emisji: 2006 – 2007
Występują: Matthew Fox, Evangeline Lilly, Dominic Monaghan, Emilie de Ravin, Naveen Andrews, Jorge Garcia, Josh Holloway, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Terry O’Quinn, Mira Furlan, Michael Emerson