Kultowe seriale – Zagubieni (Lost)

Amerykańskiego serialu fantastyczno-przygodowego “Lost” (polski tytuł to “Zagubieni”) nikomu raczej nie trzeba przedstawiać, gdyż losy pasażerów z rozbitego samolotu linii Oceanic Airlines przez długi czas śledziło wielu polskich telewidzów.

Opis Zagubionych

Warto natomiast przypomnieć, co tak naprawdę przyczyniło się do ogromnego sukcesu serialu. Jego fabuła – przynajmniej na początku, bo “Zagubieni” znani byli z tego, że z każdym kolejnym odcinkiem pojawiały się nowe wątki i pytania, natomiast gorzej było z ich wyjaśnianiem – wygląda następująco: 71 osób przeżywa katastrofę lotniczą samolotu linii Oceanic Airlines. To jednak dopiero początek ich problemów, gdyż samolot rozbija się na tajemniczej tropikalnej wyspie położonej na południowym Pacyfiku.

Ocaleni muszą spróbować przeżyć na pełnej zagrożeń wyspie. Warto dodać, ze wielu z tych zagrożeń nie da się wytłumaczyć w sposób racjonalny.

Twórca serialu Zagubieni

Serial został stworzony przez trzy osoby: J. J. Abramsa, Jeffreya Liebera i Damona Lindelofa. Muzykę skomponował Michael Giacchino, a większość scen nakręcono na położonej na Hawajach wyspie O’ahu.

Ze względu na dużą ilość bohaterów, z których każdy – przynajmniej w założeniu – ma być dla widzów równie interesującą postacią oraz wysokie koszty kręcenia scen na Hawajach, “Zagubieni” to jeden z najdroższych seriali telewizyjnych.

Serial otrzymał wiele nagród oraz przyciągał przed ekrany miliony telewidzów. Liczne tajemnice, nagłe zwroty akcji oraz zróżnicowani bohaterowie sprawili, że “Zagubieni” wciąż są jednym z najpopularniejszych seriali.

Całość składa się ze 121 odcinków, więc widzowie chcący przypomnieć sobie losy rozbitków powinni zarezerwować sobie odpowiednią ilość wolnego czasu.