Tomb Raider 2013

Chociaż do końca roku pozostało jeszcze wiele miesięcy, to już teraz można założyć, że najnowsza część Tomb Raidera będzie jedną z kilku najlepszych gier 2013 roku.

Crystal Dynamics

Studiu Crystal Dynamics stanęło na wysokości zadania i zrestartowało historię Lary Croft w wielkim stylu. Mamy więc potężny sztorm i bezbronną dziewczynę na początku zabawy, a później stopniowo obserwujemy jej przyśpieszone dojrzewanie połączone z widowiskowym zabijaniem fanatycznych mieszkańców wyspy.

Przygody Lary w klimacie Zagubionych

Fani serialu Zagubieni z pewnością zauważą wiele podobieństw, a filmowa kamera sprawia, że trudno się oderwać od nowego Tomb Raidera. Przeżycie na tajemniczej wyspie wymaga od gracza zdobycia umiejętności związanych z walką i przetrwaniem. Dzięki temu Lara będzie mogła korzystać z haków, broni palnej, pochodni, osłon, łuku, a także wspinać się, korzystać z liny, robić uniki… Wykonywanie tych czynności jest o tyle ciekawe, że bohaterka porusza się płynnie i realistycznie.

Najnowszy Tomb Raider nie jest grą liniową, przynajmniej nie w takim stopniu jak poprzednie części przygód Lary Croft. Gracz może więc powrócić do wcześniejszych lokacji i spróbować odkryć ich sekrety. W ten sposób można zdobywać doświadczenie, które następnie można przeznaczyć na rozwój postaci.

Piękna grafika

W TR 2013 wykorzystano silnik graficzny Crystal Engine, dzięki czemu grafika stoi na najwyższym poziomie. Jeżeli następne części będą trzymały taki sam poziom, to przygody Lary Croft będą na topie jeszcze przez wiele lat. Trzeba tylko pamiętać, że jest to Tomb Raider dla dorosłych, gdyż miejscami gra jest dość brutalna.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.